2018-05-22

HISTORIA

Historia międzynarodowych zgrupowań oraz turniejów kendo Fundacji NAMI rozpoczęła się w 2015 roku. Mieliśmy duży zaszczyt gościć we Wrocławiu Yamashiro Hironobu sensei (8 dan hanshi), który wraz ze swoimi asystentami odwiedzał nasze miasto przez trzy lata.

Oprócz nieocenionej wiedzy dotyczącej szermierki japońskiej, którą nam przekazał sensei, w latach 2015 i 2016 Yamashiro Hironobu pełnił także obowiązki głównego sędziego NAMI Taikai.

Funkcję głównego sędziego przejął w 2017 roku Sugawara Tadanori sensei (7 dan kyoshi), który ponownie będzie przewodził turniejowi w tym roku. Dodatkowo sensei poprowadzi także przed zawodami seminarium kendo.

Liczba uczestników naszych wydarzeń sukcesywnie wzrasta. W 2016 roku w seminarium kendo uczestniczyło ponad 100 osób, a w ubiegłorocznym turnieju ponad 90.

 

Kalendarium dotychczasowych wydarzeń:

24 września – 26 września 2015: Yamashiro Sensei Gasshuku & Nami Kendo Taikai

23 września – 25 września 2016: Yamashiro Sensei Gasshuku & Nami Kendo Taikai

15 lipca – 16 lipca 2017: Yamashiro Kendo Gasshuku

30 września – 1 października 2017: Nami Kendo Taikai

 

Główną nagrodą trzeciej edycji Nami Taikai była podróż do Japonii – Tokio oraz treningi u boku sensei Sugawara. W pełnym emocji pojedynku finałowym spotkali się Mateusz Niewiadomski z Ryushinkai Wrocław oraz Maurycy Kaczor z UKS Łódź. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Maurycemu, który już 12 czerwca tego roku rozpoczyna swoją przygodę kendo w japońskich dojo.

Życzymy reprezentantowi Polski owocnych treningów, mając nadzieję że przyczynią się do dobrego występu na Mistrzostwach Świata w Kendo w Korei we wrześniu.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii – historii Nami Gasshuku & Taikai. Więcej zdjęć dostępna jest na stronie Fundacji NAMI i profilu facebook.

http://www.fundacja-nami.pl/nami_budo_matsuri_polish.html