2018-04-10

Sensei

Tadanori Sugawara sensei (7 dan kyoshi) urodził się w regionie Tohoku w Japonii oraz zaczął praktykować kendo w wieku 5 lat. Od 20 roku życia związany jest z policyjnymi Dojo w Tokyo, gdzie stale trenuje oraz prowadzi zajęcia kendo. Regularnie odwiedza Polskę oraz umożliwia treningi polskim zawodnikom w wielu renomowanych Dojo w Tokyo.


Arialdo Bolognesi sensei (7 dan kyoshi) rozpoczął treningi kendo w 1974 roku. Status sędziego międzynarodowego otrzymał w 2001 roku i dotychczas uczestniczył w dwunastu edycjach Mistrzostw Europy w Kendo, a także sędziował Mistrzostwa Świata w 2012 roku. Arialdo sensei został wybrany na sędziego tegorocznych Mistrzostw Świata w Korei Południowej.


Shimodaira Shinichiro sensei (7 dan kyoshi) praktykuje kendo ponad 50 lat. Często brał udział w wielu turniejach, zarówno jako zawodnik jak i sędzia; najczęściej w Tokio. Często odwiedza Polskę i bardzo chętnie trenuje z polskimi zawodnikami. 


Yanagiya Kodanji (7 dan kendo) urodził się w 1944 roku w Tokyo. Kendo zaczął praktykować w dzieciństwie. Oprócz zamiłowania do szermierki, p. Kodanji zgłębia również od wielu lat tajniki tradycyjnego japońskiego teatru – RAKUGO, którego jest uznanym mistrzem w całej Japonii.

Aktualnie naucza kendo i rakugo w kilku uniwersytetach w Tokyo i Shizuoka.

Dzięki uprzejmości Kodanji sensei, uczestnicy turnieju będą mogli zobaczyć przedstawienie rakugo – teatru jednego aktora, w wykonaniu tego uznanego mistrza.


Mitsuyoshi Aoki sensei (7 dan kendo) uczy i praktykuje w berlińskim Dojo Kokugikan.
Kendocy którzy już praktykowali z Aoki sensei wiedzą, że zawsze mogą liczyć na przyjacielskie i życzliwe podejście tego uzdolnionego trenera kendo.