16 listopada 2015

Drużyna Ryushinkai Wrocław z powodzeniem zadebiutowała na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kendo, które odbyły się w Sopocie w dniach 24 października b.r.
Zespół w składzie: Mateusz Niewiadomski, Grzegorz Łotysz, Łukasz Burzyński, Wiktor Wiewiórski, Joanna Morawska (zawodnik rezerwowy) oraz Julian Górski trafiła w eliminacjach na silnie obsadzoną grupę drużynami z Sopotu, Olsztyna oraz Warszawy.
Dzięki walecznej postawie naszych zawodników wrocławski team wyszedł z grupy, trafiając w ćwierćfinale na UKS Kendo Łódź.
Mimo pełnego zaangażowania, naszym kendokom nie udało się wygrać z drużyną z Łodzi, która ostatecznie zdobyła srebrny medal – tym samym Ryushinkai Wrocław wywalczył 6 miejsce.
Gratulacje!
Dnia następnego (25 października) Joanna Morawska wystartowała w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kendo.
Dosyć szybko wygrała walkę w swojej grupie, po wyjściu z której trafiła na Agnieszkę Gil z Krakowa, przegrywając, jak się potem okazało, z brązową medalistką Mistrzostw.
Waleczna postawa kendoków z Dojo Ryushinkai na Mistrzostwach Polski, jak również na wcześniejszych turniejach, została doceniona przez trenerów reprezentacji Polski.
Łukasz Burzyński, Mateusz Niewiadomski, Joanna Morawska oraz Filip Bieniek, zostali powołani do szerokiej kadry kendo na sezon 2015/2016.