7-8 maja 2016

Z naszego Dojo Ryushinkai na podbój Wisły wyruszyło dwunastu kendoków (8 zawodników plus 4 osoby towarzyszące): Julian Górski, Rafał Iwanecki, Mateusz Mikulski, Joanna Morawska, Mateusz Niewiadomski, Michał Orynicz, Dominik Popiel, Wiktor Wiewiórski, Martyna Gmyrek, Paulina Olewicz, Paweł Komorowski oraz Magda Ratajska.
W pierwszy dzień turnieju (7 maja) odbyły się konkurencje indywidualne w kategoriach kyu i dan.
W kategorii kyu prawie wszystkie osoby startujące z naszego Dojo przeszły pozytywnie kwalifikacje w grupach. Mateusz Niewiadomski, Wiktor oraz Dominik przeszli do fazy play off z pierwszego miejsca.
Szczególne gratulacje należą się Dominikowi, gdyż był to jego pierwszy ogólnopolski turniej – serdeczne podziękowania dla rodziców Dominika, którzy aktywnie kibicowali naszym zawodnikom.
Mateusz Mikulski, Rafał oraz Michał przeszli pozytywnie ten etap, wychodząc z drugiego miejsca.
Do ćwierćfinału doszli Wiktor i Mateusz Niewiadomski.
Wiktor walczył dzielnie, ulegając ostatecznie Dariuszowi Królowi z Katowic i tym samym zajmując 6 miejsce.
Mateusz Niewiadomski wygrał walkę ćwierćfinałową i następnie w półfinale uległ Michałowi Rajczakowi z Łodzi, zwycięzcą turnieju kyu.
Wielkie gratulacje dla Mateusza za zajęcie III miejsca!
W turnieju kyu wzięło udział 50 zawodników z całej Polski.
W niedzielę miał miejsce turniej drużynowy trójek. Konkurencja była duża, biorąc pod uwagę znaczną liczbę drużyn oraz zasady na etapie zmagań grupowych – w każdej grupie były trzy drużyny, z których tylko jedna przechodziła do fazy play off.
Wielkim sukcesem-zajęciem pierwszego miejsca w turnieju drużynowym zakończył się występ „Ornamental Slashes” w składzie: MATEUSZ NIEWIADOMSKI (Ryushinkai), Agata Ziomkowska (Warszawski Klub Kendo) i Maciej Wierzbowski (Warszawski Klub Kendo).
Gratulacje należą się także wszystkim pozostałym zawodnikom Ryushinkai, którzy w niedzielę dzielnie i ofiarnie walczyli i starali pokazać siebie oraz cały klub z jak najlepszej strony.
Ostateczne wyniki VI Genryoku Cup:
Turniej indywidualny kyu:
I m. Michał Rajczak (UKS Łódź)
II m. Krzysztof Mróz (Yokokan Katowice)
III m. Mateusz Niewiadomski (Ryushinkai Wrocław) oraz Dariusz Król (Yokokan Katowice)
Kantosho: Andrea Crema (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)
Turniej indywidualny dan:
I m. Krzysiek Bosak (Warszawski Klub Kendo)
II m. Maciej Murzyniec (Doshinkan Kraków)
III m. Wojciech Ritszel (Yokokan Katowice) oraz Genta Kozaki (Urbach – Germany)
Kantosho: Ondřej Dudáš (KacuboKenRikai – Czech Rep.)
Genryoku Kukła Challenge:
Alina Gdeczyk
Michał Rajczak
Turniej drużynowy trójek:
I m. ORNAMENTAL SLASHES
( Mateusz Niewiadomski , Agata Ziomkowska, Maciek Wierzbowski
II m. SYRENKA I JEJ KATANIARZE
( Krzysztof Fiłonowicz , Natalia Maj , Kasper A. Yearwood)
III m UKS ŁÓDŹ
( Michał Rajczak , Małgorzata Pawlak , Dawid Gicner )
Kantosho: Dawid Gicner
Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania należą się również Paulinie, Pawłowi, Magdzie oraz Martynie za pomoc przy stolikach sędziowskich oraz za robienie zdjęć w trakcje trwania całego turnieju.
W niedzielę miały miejsce również egzaminy na stopnie kyu i dan. Miło nam poinformować, iż z naszego klubu Joanna Morawska zdała na stopień 1 kyu a Mateusz Niewiadomski na stopień 3 kyu.
Jeszcze raz gratulacje, Wisła zdobyta!