Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży w Bydgoszczy.

Ryushinkai odniósł kolejny sukces zawodniczy, tym razem na Mistrzostwach Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży, rozegranych w Bydgoszczy. Z naszego Dojo 3 czerwca wystartowali: Ala Mertuszka, Darek Kaniewski (kategoria młodzik) oraz Mateusz Niewiadomski ( kategoria młodzież). Nad zawodnikami czuwał trener Julian Górski, pełniący także funkcję sędziego zawodów.

Mistrzostwa rozpoczęły się walkami w kategorii młodzież. Mateusz pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną, zdecydowanie piął się do góry w fazie pucharowej, aby ostatecznie w ćwierćfinale ulec w dogrywce Maurycemu Kaczorowi 1:2. Walka z zeszłorocznym mistrzem Polski była bardzo zacięta, mimo przegranej Mateusz uplasował się w 8 najlepszych zawodników mistrzostw.

Bardzo silnie obsadzona była kategoria młodzik, w której Ala walczyła dzielnie (był to debiut dla naszej zawodniczki w tej kategorii). Nie udało jej się przejść do fazy pucharowej, niemniej należy docenić Alę za ducha walki i duże zaangażowanie w dzisiejszych zawodach.

Niekwestionowanym sukcesem zakończył się występ Darka. Nasz kendoka po wielu ciężkich i pięknych walkach zajął II miejsce!

Gratulacje dla całego zespołu Ryushinkai!