Nasi zawodnicy coraz częściej sięgają po trofea w turniejach krajowych i międzynarodowych.

1 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim, w turnieju „Los Trios”, czyli drużynowym turnieju trójek, (spośród losowo dobranych zawodników), Mateusz Niewiadomski wraz ze swoim teamem zajął II miejsce.

Tydzień później, 8 kwietnia, w małej miejscowości niedaleko Budapesztu (Zsambek) miał miejsce duży turniej międzynarodowy. Nasza liczna ekipa (9 zawodników) zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Asia Morawska zajęła I miejsce w kategorii kobiecej.

Z grupy dziecięcej: Ala Mertuszka zajęła III miejsce w kategorii „kihon”, w tej samej kategorii Piotrek Kuźniar (będący najmłodszym zawodnikiem turnieju – 6 lat(!) zdobył nagrodę kantosho (ducha walki).

Warto dodać że na Węgrzech startowała łącznie 181 zawodników, reprezentujących wiele europejskich państw.

Serdeczne gratulacje! Dobra passa naszego klubu to efekt ciężkiej pracy na treningach, do których zachęcamy wszystkich sympatyków szermierki japońskiej 🙂