Zgrupowanie z Yamashiro Sensei 2016

We wrześniu, już po raz drugi w historii naszego klubu, wizytowaliśmy sensei Yamashiro Hironobu, 8 dan kendo hanshi.

Sensei przyleciał do nas z Sapporo, wraz z asystentami: Wakamatsu Masami (7 dan), Hidefumi Ishizaka (6 dan). Podczas dwudniowego seminarium (23-24.09) towarzyszyli mu także japońscy instruktorzy z Saitama: Hisao Horiguchi (7 dan) oraz Saito Yuichi (6 dan).

Wiedza, którą sensei Yamashiro przekazał kendokom z Polski oraz Europy (w seminarium wzięło udział ponad 90 osób) jest bezcenna. Sensei skoncentrował się między innymi na podstawach kendo oraz prawidłowej, skoordynowanej pracy całego ciała podczas wykonywania cięć. Charyzma i bezpośredni, trafiający do wszystkich przekaz pozostanie długo w pamięci uczestników seminarium. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy ponownej wizyty sensei w przyszłym roku.

25 września miała miejsce druga edycja turnieju Nami Taikai, na który składały się kategorie: kyu, dan oraz drużynowa trójek. Kendocy z naszego klubu spisali się na medal: Mateusz Niewiadomski zajął I miejsce a Wiktor Wiewiórski II miejsce w kategorii kyu. Dodatkowo Asia Morawska została uhonorowana nagrodą kantosho (za ducha walki). Pełna klasyfikacja medalowa turnieju dostępna jest na profilu Facebook Fundacja Nami.

Zgrupowanie oraz turniej zostały zorganizowane przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońską NAMI, we współpracy z ESK Wrocław 2016 oraz EU-Japan Fest Commitee.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Wrocławia oraz Ambsada Japonii w Polsce.
Sponsorami nagród był sklep z akcesoriami do kendo: Nine Circles oraz Akademia Bonsai.

Serdecznie dziękujemy!